Pigmentové skvrny

 

Co jsou to pigmentové skvrny a jak vznikají?

         Pigmentové skvrny mohou mít příčinu jak v samotné kůži, tak ve vnitřním organismu.  K pigmentacím má sklon přerušená, poškozená a zjizvená kožní tkáň.

        V důsledku vystavení slunci se uvnitř lidské pokožky vytvářejí melanosomy, vzniká zhnědnutí.

        Z vnitřních faktorů hrají roli hormony, nedostatek vitamínů, příjem určitých léků a nedostatečná funkce jater.

 

Melanosomy jsou okrouhlé nebo ovoidní útvary, kde se vytváří pigment melanin. Dostane- li se UV záření  na buněčné jádro, dochází k poškození DNA, a tím i poškození  buněk. Pokožka začne působit proti poškození, přičemž zvláštní buňky melanocyty v pokožce začnou produkovat barvivo melanin. Dostane-li se UV světlo na tento melanin, dochází  k okysličení a melanin se změní na složitý melanosom a vzniká zhnědnutí.  

 

Díky přístroji DERMAXWAVE Vás však již déle pigmentové skvrny trápit nemusí.

 

Jak působí IPL světlo na pigmentové skvrny?

 

        IPL (intenzivní pulsní světlo) způsobuje jejich následné vytlačování na povrch, důsledkem čeho se začnou ve slabých vrstvách od kůže odlučovat ( je možné odstranit pouze pigment, který je uložen na povrchu, protože světlo se nedostane  až pod samé ložisko skvrny, takže starý pigment v kůži stále zůstává, povrch se ale zesvětlí nebo i odstraní – v tomto případě je  NUTNÉ po zákroku dlouhodobě používat krémy s vysokým UV faktorem a snažit se pleť přímo nevystavovat slunci nebo soláriu, jinak hrozí opětovný návrat pigmentace.

 

Jak probíhá samotné ošetření?

 

        Nejdříve proběhne vstupní konzultace s kosmetičkou a seznámení s postupem ošetření. Vaše údaje a zdravotní stav budou zaneseny na kartu v počítači. Pak dojde k zaměření pokožky za pomoci kamery (pokožka musí být odlíčená a zbavená všech nečistot) a vyhodnocení složení pokožky na ošetřovaném místě. Následuje samotné ošetření.

        

        Nasadí se ochranné brýle (IPL vydává světelné záblesky), na ošetřované místo se nanese vrstva gelu a rozetře se kosmetickou špachtlí, následně se místo ošetří  IPL hlavicí (obliká). Po ošetření se gel omyje. Ošetření  trvá individuálně dle množství pigmentace a cena se odvíjí od množství impulsů. Během ošetření jsou na pleti cítit slabá štípnutí při každém záblesku, po ošetření můžete v pletí cítit horkost (u citlivějších slabé pálení), která odezní do 20 minut. Je to bezprostřední reakce na ošetření.  Ihned po ošetřením možné pokračovat v běžných aktivitách.


Kdy uvidíte první viditelný výsledek?

 

        Aby mělo ošetření smysl a viditelný efekt, je nutné ho opakovat nejméně 3x až 6x!!! Počet ošetření je individuální, zde záleží na druhu pletí a dalších aspektech. Cena se odvíjí od množství pulsů. Termín další návštěvy vypočítá počítač za pomoci SKINWARE diagnostiky.

        Aby se vyloučilo působení fotosenzibilizačních látek, je důležité nepoužívat parfémy na místech, která jsou vystavena slunci či soláriu. Též je vhodné číst příbalové letáky u léků, které užíváte, zda neobsahují nějaké látky zvyšující citlivost na světlo. Soláriu a přímenu slunci se vyhněte také tehdy, pokud máte na pleti čerstvé jizvičky po úrazu či nějakém zákroku. 

 
 
 

Ceník odstranění pigmentových skvrn

 
Partie těla                    Cena za 1 ošetření Kč      Cena za 6 ošetření Kč + krém/peeling
Obličej celý 1 200,- 6 390,-
Obličej celý + krk 1 690,- 8 790,-
Horní ret 490,- 2 590,-
Brada celá 490,- 2 590,-
Tváře 600,- 3 090,-
Čelo 490,- 2 590,-
Podpaží 490,- 2 590,-
Ruce po loket 1 490,- 7 690,-
Ruce od lokte výš 1 000,- 5 390,-
Ruce celé 2 000,- 10 290,-
Bříško 1 400,- 7 390,-
Záda 2 290,- 10 590,-
 
V ceně 6 ošetření je White action 75 ml u větších partií, Enzymový peeling 10 ml u malých 
obličejových partií.
 
 

                                   

Enzymový peeling 10 ml                            White action 75 ml

TOPlist

Kontakt

Kosmetické studio IPL Husova 97
Slaný
274 01

Kosmetické služby, pedikúra, nutriční poradenství
PROVOZNÍ ŘÁD
PO - PÁ DLE OBJEDNÁNÍ!
SO - od 8:30 do 14:30
NE - Zavřeno
+420 721 277 668
Jana Lhoták Denková, DiS.
denkova9@centrum.cz


DERMAXWAVE přístrojové ošetření
PROVOZNÍ ŘÁD
dle objednání
Po-Pá 9:00-20:00
So jen dle objednání
Ne - zavřeno
+420 723 081 133
Michaela Rosická, MBA


Zapsáno v živnostenském rejstříku, dohlíží na nás živnostenský odbor MěÚ Slaný